Sürücü belgesi alma veya yenileme işlemleri

Sürücü belgesi alma veya yenileme işlemleri

Sürücü belgesi almak veya yenilemek için aile hekiminize başvurabilirsiniz. İlk defa sürücü belgesi alanlardan kan grubu belgesi istenirken yenileme işlemlerinde istenmemektedir.

Sürücü belgesi almak veya yenilemek istiyorsanız ilk önce e devlet şifreniz ile E Devlet mobil uygulamasına veya turkiye.gov.tr internet sitesine giriş yaparak arama kısmına “Kişisel sağlık bilgi formu” yazınız. Sağlık Bakanlığı Kişisel Sağlık Bilgi formuna tıklayarak yeni başvuru seçeneğine tıklayarak açılan formu doldurunuz.

Cep telefonlarından girenler için güncelle seçeneğini gördüğünüzde en alttaki onay kutusunu işaretleyerek başvur seçeneğini onaylamanız gerekiyor. Aksi halde güncelle dediğiniz zaman işlemleri başa almaktadır. 

En alt kısımda bulunan onay kutusunu işaretleyip başvur butonuna tıkladığınızda belgeniz aile hekiminizin sistemine düşecektir.

Aile hekiminize muayene olmadan önce bu işlemi yapmış olmanız gerekir.

Aile hekiminiz muayenenizi yaptıktan sonra rapor düzenleyebilir veya hastaneye sevk edebilir. Daha önce kullandığınız ilaçlar, aldığınız tedaviler, görme veya işitme bozuklukları veya yaşınıza bağlı sebepler ile hastaneye sevkiniz gerekebilir. Kişisel sağlık bilgi formunu doldurmadan sağlık raporu düzenlenememektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir